דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ירושלים מנזר סנט קלייר באבו תור

 
מנזר סנט קלייר באבו תור
מנזר סנט קליר היווני אורתודוכסי השייך לנזירות הפרנציסקאנית ברחוב אלבק .
 
בבוקר צח הלכתי כדרכי בהליכת הבוקר ופתאום כאשר עברתי ברחוב אלבק בגבול תלפיות אבו תור לאורך חומות המנזר, נקרה  בפני שער ברזל פתוח  ,אשר תמיד היא סגור בכניסה למנזר.
 
המנזר הוקם בסוף המאה ה 18 תחילת ה 19, התגוררו בו בתחילה שמונה נזירות פרנציסקאניות, מן המסדר של קלייר , את המנזר בנו כמעט שלושים שנה את אבני המבנה והחומה הביאו ממחצבה באזור בית לחם, בהעמסה על חמורים שני אבנים על חמור בהליכה בשבילים משובשים , חשבו על הרעיון של העברת האבנים במשך שנים רבות.
 
אזרתי עוז ונכנסתי לחצר המנזר ,משעול ארוך מוביל לחצר המנזר ולגינה ,שני מבנים עיקריים בשטח הגן מבנה מגורים והכנסייה בן שתי הקומות  ,ומבנה למגורים ואוכל,בשטח הגן היו מפוזרים כסאות פלסטיק ושולחנות ופסל מרים במשעול ואחד נוסף תלוי בחזית המבנה משמאל לכניסה לכנסייה.
 
הנזירות היו עסוקות בתפילה כל שלא יכולתי לצלם את הכנסייה בחלק הפנימי .בכניסה למשעול הכניסה ממוקם שער ברזל ומעל לקשת שמעל לשער ניצב צלב ומתחתיו כתובית קטנה של שם הכנסייה .
 
משמאל לשער ידית משיכה המחובר בחוט ברזל ארוך ,לפעמון התלוי בסוף המשעול ליד חדר האוכל המשמש את הרוצים להיכנס.
 
שער נעול נוסף בקצה הגינה  מחבר את המנזר לכנסייה איטלקית בשם  בית הלבבות הקדושים  שטח הכנסייה מחולק כיום לשתי חלקות וכולל גם את הכנסייה האיטלקית אשר נרכש מן היוונים וכיום שייך  לאיטלקים
 
החלק החדש של הכנסייה בסגנון חדשני מודרני נבנה בזמן שיא של שנה וקצת ומשמש לצליינות.
בחלק התחתון נבנתה קפלה לתפילה.
 
בעבר בשטח של הבניה החדש שכן מגרש כדור רגל שננטש , הכנסייה החדשה ניצבת בפינת הרחוב דרך חברון ורחוב נעמי .
 
בשטח גובל עם המנזר  היה מבנה שהייה שייך לאישה נוצרייה , בייתה התפורר וחורבותיו שנותרו נמצאים בחזית הכנסייה החדשה היפוך של ישו בחדש.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור