דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין מרכז סוני בכיכר Center Sony

 

כתובת כיכר  Potsdamer Platz רובע  על גבול הרובעים  Mitte  ורובע  Tiergarten

תחבורה  Potsdamer Platz S1, S2 , S25 , s26 , u2

ממוקם מזרחית ל  Kulturforum

 

שעות הביקור בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-18:00,ביום שבת בשעות 10:00-20:00.


בשנות העשרים והשלושים שימש אזור כיכר   
Potsdamerplatz   כמרכז תחבורה ענק ומסביבו בארים ובתי קפה רבים ובתי קולנוע,האזור נחרב בהפצצות במלחמת העולם השנייה בשנת 1943, לאחר המלחמה היה האזור שטח הפקר בין המעצמות ששלטו בעיר,ועל שטח זה נבנתה חומת ברלין בשנת 1961.

 

החל משנת 1990 לאחר פרוק החומה הפך האזור לאתר הבנייה הגדול באירופה הפרויקטים כללו מספר מגדלי בנייה שכללו מרכזי קניות,מרכזי בידור ומגורים  כאשר המבנה הראשון שהושלם נקרא מגדל דיביס .מיד לאחריו הוקם מגדל סוני  המשמש כמרכז הנהלה ופעילות חברת סוני בברלין.

 

מרכז סוני משמש את חברת סוני להקמת מטה החברה באירופה ,המבנה הינו מבנה ענק של שילוב זכוכית ופלדה ,מעל המבנה נבנתה חופת כיפה כמו אוהל , הכיפה משמשת גם גגון לחלק מהכיכר הציבורית שמתחתיה ,המרכז כולל גם את מגדל הרכבת Bahntower המגדל כולל עשרים ושש קומות המנשאים לגובה 102 מטר,במבנה הזה ממוקמים משרדי חברת הרכבות הלאומית הגרמנית.

 

חלקי מבנה שבעברו היה מלון אספלנדה ואשר שרדו את הפצצות מלחמת העולם השנייה שולבו בחלק הצפוני של מרכז סוני ,מבצע הנדסי זה כלל העברת ושינוע של החלקים ובינם אולם קיסר מהמלון ,כשמונים מטר ממקומו למקומו החדש, באותה מוקמו ושוחזרו  במרכז סוני בית הקפה יוסטי והבר שלו.

 

במרכז המציג את המילה האחרונה בנושאי מחשב ואלקטרוניקה  ניתן לעבוד על מחשבים ניידים ולבלות בבתי הקפה והקניות של המקום.

 
מרכז סוני אשר נבנה בשנת 1990 ונפתח בשנת 2000 ,מהווה מתחם שבו כמה מבנים המהווים אזור חנויות קניות, מרכז קונגרסים,קומות של משרדים,בתי קולנוע ומוזיאון הקולנוע אולם הקרנות תלת מימדי Imax כמו כן במקום מלון ,ה בניין המצופה מבחוץ בקירות זכוכית מלא בפעילות כלל אירופית.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור