דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מוזיאון יד ושם בסמוך להר הרצל

 

איך להגיע מהכניסה לעיר ירושלים לפנות לשדרות הרצל, לעבור את הכניסה לבית העלמין הר הרצל,ומיד לפנות ימינה בהתאם לשילוט המוצב במקום, סמוך לשער הכניסה יש רחבת חנייה גדולה והמקום נגיש לנכים.

 

הכניסה חינם ,סיורים מודרכים בתשלום, טלפון  02-6443400  ,לקבוצות לתאם הדרכה.

המוזיאון פתוח בימים א – ה משעה 09:00 ועד שעה 17:00 וביום שישי משעה 09:00 ועד שעה 13:00.

 

בעת הביקור במוזיאון יד ושם, אנו מבקרים במספר מוזיאונים הקשוריעם זה לזה במסלול מעגלי העוסקים בנושא השואה, המוזיאון לתולדות השואה ,משמש כליבו של המוזיאון,העובר בתוכו חוצה מסלול העובר בין חדרים המספקים מידע על היבטים ונושאים שונים של השואה והעם היהודי.

מוזיאון יד ושם משמש גם כמוזיאון הנצחה שמית לקהילות וליהודים שנספו בשואה,במוזיאון מאגר שמות ממוחשב לשמות הנספים מדפי יזכור שנמסרו בידי המשפחות כפי שנרשמו בדפי המשפחה,כיוון שנתגלו רשימות נספים נוספים ,שנתגלו במחנות הריכוז וההשמדה מכילה רשימת הנספים הידועה כיום ,למעלה ממחצית שמות הנספים שידועים לנו מכלל הנספים.

 

ניתן להתבונן במוזיאון באוסף אומנות מתקופת שלטון הנצים, שנוצר בידי יהודים במחנות,שהוחבאו במקומות המסתור ונחשפו,אוספים אלו משמשים כעדות החיה שנותרה לסיפורם האישי והקהילות מאותה התקופה,דגמים של מחנות ושרטוטים,במסלול הסיור ניתן להיכנס  לבית כנסת לאמירת קדיש,קיימים אוספים של תשמישי קדושה,אוספים של חפצים שהיו במחסני מחנות ההשמדה.

 

במתחם האתר ממוקמות מספר אנדרטאות ,אחת האנדרטאות שמחוץ למוזיאון , היא אנדרטת קרון הרכבת המקורי ,אשר שימש להובלת יהודים למחנות ההשמדה,קרון זה ניצב על פסי רכבת המוצב על פי התהום.

 

עוד במוזיאון שדרות חסידי עולם,גן חסידי עולם,היכל השמות,כיכר התקווה,אהל יזכור,עמוד הגבורה,יד לילד,יד ללוחמים הפרטיזנים,בקעת הקהילות.

 


 
 
 
בניית אתרים - שרקור