דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עין כרם מרכז למוזיקה טארג מרכז עדן תמיר למוסיקה

 

הכניסה למופעי מוסיקה בתשלום

טלפון לתאום 02-6414250

כתובת למרכז המוזיקה מול המעיין בסוף רחוב המעיין.

המרכז למוזיקה פועל בעיקר בימי שישי שבת בקונצרטים קלאסיים,במקום מופיעים אמנים צעירים ומבוגרים.

מידע

את המרכז ייסדו בשנת 1968 צמד הפסנתרנים ברכה עדן ואלכסנדר תמיר בשנת 1968 ועם הזמן הפך למוקד של קונצרטים,אירועים ועשייה מוסיקלית. קונצרטים קאמריים ותחרויות מפורסמות. כן פועל המרכז לקידום מוזיקאים צעירים בראשית דרכם ביחידה לאמנים צעירים.

במרכז המוזיקה אשר שימש בעברו את מוכתר הכפר ,אחד החדרים הוסב לאולם קטן שבו נערכים הקונצרטים,בדרכנו לאולם עוברים בשער מכוסה צמחייה, בגינה מטופחת ובפינות ישיבה, אווירה חופשית ואינה מחייבת.

 
מעט על הבית

מעט על הבית, כאמור הוא היה ביתו של מוכתר הכפר השיך חאג איסמאיל ,האגדה המסופרת על הבית קשורה בשנת 1883 כאשר גנרל צראלס גורדון הגיע לביקור וקבע את מעונו בבית המוכתר, לצורך רצונו לספק את רצונו בסיפורי הברית החדשה והולדת ישו, הרצון לגור במעונו של המוכתר ולא באחד מחדרי האירוח במנזרים בכפר  , הרשימו את המוכתר והוא העניק לגנרל האנגלי כלי תחבורה בצורת חמור שצבעו אפור,חמור זה שימש את גורדון במסעותיו בעיקר לעיר העתיקה ולגן הקבר ליד שער שכם.

 

למתנת החמור נלווה משרת מוסלמי אשר העניק לגנרל שתיל עץ תות לאות תודה שתל הגנרל צרלאס את השתיל בחצר הבית ומאז מסופר סיפור עץ התות בנשימה אחת עם סיפורו של הגנרל, לאחר שנה  עבר הגנרל לעיר חרטום בסודן על מנת למשול עליה ולהגן מפני הנביא המוסלמי שהשתלט על המדינה , סופו של דבר שהגנרל צרלאס גורדון הפסיד את הקרב בשנת  1885 ,ראשו של הגנרל נכרת בידי הכובשים  והוצג מעל שער העיר


 
 
 
בניית אתרים - שרקור