דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

שדות ים מוזיאון בית חנה סנש

 

המוזיאון ממוקם במרכז קיבוץ שדות ים.

המוזיאון פתוח בימים א-ה בשעות 10:00-16:00 ,בימי שיש בשעות 10:00-15:00 בשבת סגור.

טלפון 04-6364453

במוזיאון חדר המוקדש לזכרה של הצנחנית והמשוררת ,חנה סנש אשר נפלה בעת מילוי תפקידה,  במלחמת העולם השנייה באירופה בגיל 23 שנה.

חנה סנש התגוררה בהכשרה בקיבוץ לפני שגויסה. במוזיאון חפצים מעיזבונה אשר כלל אוסף שירים שכתבה,יומנה תמונות וחפצים אשר נותרו לאחר מותה.

במוזיאון תצוגה אור קולית המתאר את ספור חייה,אוסף של חפצים שנתרמו בידי המשפחה ואשר נותרו לאחר עזיבתה,מסמכים ותמונות,תיק משפטה בהונגריה בתקופת השלטון הגרמני, במקום מרכז לימוד חייה ומקום לאירוח משלחות צנחנים.

עקב מצוקת המקום ומיקומו במרכז הקיבוץ באין אפשרות לתת מענה לחניה,הוקמה עמותה להקמת מרכז חדש לזכרה,הקיבוץ הקצה מקום בקרבה לים על מנת להמחיש את שירה או בשמו האמיתי הליכה לקיסריה ,הידוע  אלי שלא יגמר לעולם .

במרץ 1950 הצליחה מדינת ישראל לשכנע את ממשלת הונגריה שתמסור לידיה את הצנחנית חנה סנש שנפלה בעת מילוי תפקידה במלחמת העולם השנייה כצנחנית שבין תפקידיה היה לנסות לעזור להציל יהודים בהונגריה תחת השלטון הנאצי.

ארונה של חנה סנש הובל באוניה קדמה ובתחום המים הטריטוריאליים של מדינת ישראל הועברה גופתה לאוניית מלחמה ישראלים והובלה לנמל חיפה, שם בטקס צבאי מלא על רציף הנמל נערך הטקס הראשון , משם הועבר הארון לקבוצה שדות ים שליד קיסריה שם הונח הארון ,על מנת שהציבור יוכל לעבור על פני ארונה.

למחרת עשתה שיירה שנשאה את ארונה למקום מנוחת לעד, בבית הקברות הצבאי בהר הרצל ,דרך מעבר ברחובות בתל אביב, ומשם מסע ברחובות ירושלים והנחת הארון ברחבת המוסדות הלאומיים בטרם המשך המסע לבית הקברות בצבאי בבירה ,שם נערך הטקס האחרון בפני גדולי האומה ומשם עשה הארון את הדרך לחלקת הקבורה שבהר הרצל .

 
  
 
 
בניית אתרים - שרקור